Derz Dolgu Malzemesi

BHS Yapı Kimyasalları

Derz Dolgu Malzemesi

Derz Dolgu Malzemesi

Tanımı

Mineral dolgular, sentetik katkılar ve özel çimento içeren standart ve geniş uygulama seçeneğine sahip derz dolgu malzemesidir.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey zeminlerde, seramik, fayans, granit, granit seramik, doğal taş, porselen seramik, mermer vb. kaplama malzemelerin derzlerinin dolgu malzemesi olarak kullanılır.

Uygulama

Seramik ve fayansların yapıştırılmasında kullanılan harçların iyice sertleşmesi için yeterince beklenmelidir. Yüzey iyice temizlendikten sonra ıslak bir süngerle nemlendirilmelidir. 20 Kg BHS Derz Dolgu Malzemesi 6 Lt. su düşük devirli karıştırıcı yardımı ile macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. 5 dk dinlendirildikten sonra, macun tekrar karıştırılıp hazır hale getirilir ve kauçuk mala ile uygulama yapılır. Hava sıcaklığına göre yaklaşık 30-35 dakika sonra tüm yüzey nemli bir süngerle silinir. Yüzey temizleme işlemi kuru bir bez ile yapılmalıdır.

Yüzey Hazırlığı ve Öneriler

  • Derz aralıkları toz, harç artıkları, yağ ve kirden arındırılmalıdır. Dolgu yapılmadan önce fırça veya süngerle nemlendirilir.
  • Çimento esaslı bir malzeme olduğu için ellerin korunması gerekir. Eldiven kullanılmalıdır.

Ambalaj ve Depolama

20 kg lık kraft torbalarda kuru, serin bir ortamda raf ömrü 10 aydır.

Teknik Özellikleri

  İçerik : Beyaz ve renki toz
  Yoğunluk :  1.4 kg/lt.
  Karışım Oranı : 20 kg. BHS Derz Dolgu Malzemesi, 6 İt. su
  Zemin Isısı : +5 °C/ +25 °C
  Çalışma Süresi : 60 dakika
  Basınç Kuvveti : >15 N/mm2
  Çekme Değeri : < 3 mm/m
  Eğilme Mukavemeti : > 8 N / mm2